Nožnice krajčírske DOVO Solingen 281 607
Dostupnosť: | Skladom |
Kód: | 281 607 |
Výrobca | DOVO Solingen |
Krajčírske nožnice DOVO Solingen 281 607
- celokovové kované nožnice - poniklované (leštené)
- lakované rukoväte - kobaltová modrá
- celková veľkosť: 6 "
- výrobca DOVO Solingen - originál Solingen Nemecko
DOVO Solingen, Merkur Solingen
Nemecká spoločnosť DOVO Solingen oslávila v roku 2006 sté výročie spolu so svojou dcérskou spoločnosťou Merkur Solingen .
Medzi jej výrobky patria profesionálne kadernícke nožnice, nožnice na manikúru, holiace potreby, súpravy na manikúru.
Spoločnosť DOVO začala s výrobou holiacich strojčekov s trinástimi zamestnancami. Zákon prijatý v roku 1938 na ochranu mena Solingen mu dal väčšiu pýchu a pocit bezpečia pre ochrannú známku, ako aj ešte väčší pocit miestnej identity.
Spoločnosť si ako znak vybrala rytiera s mečom a kladivom, ktorý rázne prenikol na trhy v západnej Európe a Severnej Amerike.
Vďaka hromadnému zavedeniu holiaceho strojčeka hľadá vedenie spoločnosti DOVO druhý zdroj príjmu, takže začína vyrábať nožnice na vlasy. V tom čase technici spoločnosti osobne chodili okolo kaderníckych salónov v Solingene a od kaderníkov zistili, ktoré nožnice sú pre nich najvhodnejšie.
Keď v roku 1951 prišli mladí vývojári, výroba nožníc začala byť obrovským úspechom a spoločnosť DOVO opäť vstupovala na trhy v severnej (neskôr južnej) Amerike a západnej Európe, tentoraz s nožnicami.
Vďaka úspechu nožníc spoločnosť zakladá dcérsku spoločnosť Merkur Solingen, ktorá vyrába potreby na holenie, ktoré sú celosvetovým úspechom a ktoré otvárajú nové trhy pre spoločnosť v Ázii, najmä v Rusku a na Arabskom polostrove.
Všetky výrobky spoločností DOVO a Merkur Solingen sú originály vyrobené v nemeckom Solingene, známe pre európsku oceľ najvyššej kvality.
Zaměření nůžek
Krajčírske | ÁNO |
---|
Pre domácnosť | ÁNO |
---|
6" | ÁNO |
---|